İdea Nuova

Firma 1991 yılında Yüksek Mimar Yuşa Akyol tarafından kurulmuş, ilk döneminde ağırlıklı olarak mutfak ve banyo tasarımı & üretimi yapmış, yurtiçi fuarlara katılmış ve adını “Idea Mutfak” olarak duyurmuştur.  Idea Mutfak zaman içerisinde tasarım ve üretim konularına evin diğer mekanlarını da dahil etmiştir. Gelişiminin bir göstergesi olarak 1996 yılından günümüze dek “Idea Nuova” markası adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firma kurulduğu yıldan itibaren kişiye özel mobilya tasarım ve uygulaması ile butik mobilya üretiminde kalite ve titizliğin sembolü olmuştur. Ev mobilyası dışında yapı sektörünün gereksinimlerine paralel olarak projeli işlerde mimarlık ofislerine ve inşaat firmalarına hizmet vermiş ve destek sağlamıştır.  

2013 yılının başından itibaren Idea Nuova,  markasının yanına Hafele Kalite Noktası logosunu eklemiştir.

Hafele Kalite Noktası Olmak:

Hafele, alanında bir dünya markasıdır ve kaliteyi simgeler. Hafele Kalite Noktası olmak, Idea Nuova’da tasarlanan ve uygulanan her üründe, bu kalitenin varlığının garantisidir.

Firma, Hafele’den aldığı güçle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz :

İnsana özgü gereksinimleri karşılayacak mobilyaları ergonomik, çağdaş, işlevsel ve estetik kaygılarla tasarlamak, oluşturmak, biçimlendirmek, yüksek kaliteli malzemeleri kullanarak çevreye ve doğaya saygılı koşulları içerecek şekilde üretip kullanıcıların hizmetine sunmaktır.

Hizmetlerimiz :

Tasarım ve Projelendirme Süreci

Tasarım ekibimiz, isteklerinizi esas alarak uygulama yapılacak mekanın fiziki koşullarını etüt ettikten sonra ön tasarımını tamamlar. Tasarım ve projelendirme süreci karşılıklı yapılan görüşmelerle olgunlaşır.

3D sunum ve Biçimlendirme Süreci

Tasarım ve projenin olgunlaşma süreci içinde üç boyutlu çalışmalar hazırlanır ve sunum haline dönüştürülür.

Maliyet Analizi, Fiyatlandırma, Teklif ve Satış Süreci

Karşılıklı görüşmeler sonucunda netleşen projelerin ya da hizmet verdiğimiz mimarlık ofisleri ve inşaat firmalarından gelen projelerin tasarım ekibimiz ile fiyatlandırılması ve müşteriye sunulması sürecidir.

Üretim ve Montaj Süreci

Üretim süreci; siparişi alınan ürünlerin üretim çizimlerinin hazırlanması, gerekli tüm malzeme ve aksesuarların satın-alınması ile birlikte üretim direktörü kontrolünde üretilmesi, her türlü kalite-kontrol-paketleme işlemlerinden sonra montaja hazır hale getirilmesidir. Montaj süreci ise uygulama yapılacak yere montaj ekibimiz tarafından nakliye-taşıması yapılan ürünlerimizin projesine uygun olarak uygulanmasıdır.

Teslim ve Teslim Sonrası Süreç

Montajı yapılan ürünlerin, uzman ekiplerimiz tarafından kontrollerinin yapılarak eksiksiz kullanıma hazır hale getirilmesidir. Kullanım sürecinde de firmamız kendi tarafından yapılan ürünlerin, gerekli olabilecek bakımlarının yanı sıra başka bir adrese demonte edilmesi-taşınması-nakliyesi gibi işlere de hizmet vermektedir.

Renovasyon İşleri

Firmamız kendi üretimi olan ahşap ürünlerin uygulanması için gerekli olan her türlü renovasyon işlerini projelendirmekte, taşeronlara uygulatmakta ve uzman ekibinin kontrolünde en iyi işçilik kalitesi ile tamamlanmasını sağlamaktadır.